czwartek, 12 czerwca 2014

Ireneusz Jeleń

Dziś autograf jaki dostałam w niedziele na meczu. Jest on od Irka Jelenia. 

Ireneusz Jeleń (ur. 9 kwietnia 1981 w Cieszynie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Piasta Cieszyn, później występował w Beskidzie Skoczów, a w 2002 przeszedł do Wisły Płock. Jako gracz tego zespołu zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Przez pięć lat występował we francuskim zespole AJ Auxerre, a następnie przez rok w Lille OSC. Po powrocie do kraju był przez dwa miesiące zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała.
11 grudnia 2003 Jeleń zadebiutował w reprezentacji Polski w wygranym 4:0 towarzyskim spotkaniu z Maltą. W 2006 został powołany przez selekcjonera Pawła Janasa do kadry na Mistrzostwa Świata w Niemczech, na których rozegrał trzy spotkania.
Do najważniejszych sukcesów Jelenia w karierze należy zdobycie Pucharu Polski z Wisłą Płock w 2006. W sezonie 2003/2004 strzelając 18 goli został wicekrólem strzelców polskiej ligi.
Jeleń jest graczem prawonożnym. Pomimo warunków fizycznych (182 cm wzrostu) wykazuje się elastycznością, sprawnością i szybkością, jednak jego słabszą stroną jest gra głową.
Wikipedia

Tak się zastanawiam, że jeśli ktoś by chciał to drugie zdjęcie może iść na wymianę, więc można pisać do mnie :) 
Miłego dnia życzę :)

7 komentarzy: