wtorek, 19 marca 2013

Monika Rosca

Dziś cudowny dzień :) śnieg sypał od rana i nie musiałam iść do pracy ) mogłam spokojnie zająć się magisterką :)
Aż tu domofon i Pani Listonosz kochana dzwoni więc biegnę jak co dzień heheh :)
Ktoś pamięta kochaną małą Nel????
Napisałam do Pani Moniki meila z prośbą o dwa podpisy :) i otrzymałam szybką odpowiedź :) 


Pani Monika Rosca jest córką Rumuna, Feliksa Rosci i Polki, Franciszki "Anny" Rosci oraz siostrą tłumacza poezji rumuńskiej, Tomasza Rosci.
W wieku 9 lat otrzymała rolę Nel w filmie W pustyni i w puszczy, ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem. Powstały wtedy dwie wersje - filmowa i telewizyjna (czteroodcinkowy miniserial). Rosca użyczyła głosu w polskiej wersji brytyjskiego filmu "Wodne dzieci". W kolejnych latach pojawiała się sporadycznie w programach telewizyjnych i prasie, wspominających jej występ w filmie "W pustyni i w puszczy". Monika Rosca i Tomasz Mędrzak wystąpili pod koniec 1999 roku, a może na początku 2000 roku w talk show Wojciecha Jagielskiego pt. "Wieczór z Jagielskim".
Była uczennica szkoły muzycznej. Po zakończeniu realizacji filmu powróciła do nauki gry na fortepianie i flecie. Kontynuowała ją w latach późniejszych. Absolwentka i wykładowca warszawskiej i łódzkiej Akademii Muzycznej. Kilkakrotnie uzyskała stypendium im. Fryderyka Chopina.
Koncertowała w wielu krajach świata. Przebywała kilka lat na kontrakcie w Japonii. Często występuje w Warszawie i Żelazowej Woli.
W 2001 ukazała się jej płyta Recital Piano z wykonaniem utworów Bacha, Mozarta i Beethovena. Nagrała też 4 inne płyty, tzn.: "The Music for Noel", "The Romantic Mood", "Fryderyk Chopin" i "Fryderyk Chopin Festival - Antonnin".
Informacje Wikipedia

Wypchanych skrzynek :) ja teraz pędzę się cieszyć i oglądać zdjęcia z podpisami :) i pisać do Stasia :))

12 komentarzy:

 1. Gratulacje! :D chyyba rzadki podpis ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. WITAM. JA TEŻ MAM 2 PŁYTY Z PODPISAMI MONIKI ROSCI - 1 NEL. MAM KONTAKT ZE STASIEM I Z NEL Z OBU WERSJI FILMU "W PUSTYNI I W PUSZCZY". TOMEK JEDNAK OD JAKIEGOŚ CZASU MI NIE ODPISUJE. PISAŁAM DO JEGO TEATRU, ALE TO NIC NIE DAŁO.MA PANI PRYWATNY KONTAKT DO TOMKA MĘDRZAKA - 1 STASIA? JAK TAK, TO CZY MOŻE MI PANI PODAĆ KONTAKT DO NIEGO? BĘDĘ PANI WDZIĘCZNA ZA POMOC W TEJ SPRAWIE, ZA KTÓRĄ Z GÓRY BARDZO PANI DZIĘKUJĘ. WIDZĘ, ŻE PANI TEŻ KOCHA "PUSTYNIĘ". JA BOWIEM JĄ KOCHAM I ZBIERAM WSZYSTKO NA TEN TEMAT. MOŻE WIĘC ZOSTANIE PANI MOJĄ "PUSTYNNĄ" ZNAJOMĄ? BĘDZIE MI MIŁO.

  POZDRAWIAM.

  DO WIDZENIA.

  AGA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. będzie mi bardzo miło zostać Twoją "pustynną" znajomą hehe :)

   Usuń
 4. JEŚLI MA PANI PRYWATNY KONTAKT DO TOMKA MĘDRZAKA - 1 STASIA, TO CZY MOŻE MI PANI PODAĆ KONTAKT DO NIEGO?

  OdpowiedzUsuń
 5. ja pisałam do niego do teatru niedawno więc na razie nie mam żadnej odpowiedzi a masz może jakieś namiary na Stasia i Nel "nowych"?
  mogłabyś mi napisać na meila mojego: autografyaga@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MAM, ALE BEZ ICH ZGODY NIE MOGĘ PANI PODAĆ ICH MAILI, BO KAROLINA I ADAM SIĘ NA MNIE POGNIEWAJĄ, WIĘC PRZYKRO MI, ALE NIE MOGĘ W TYM PANI POMÓC.

   Usuń
 6. A PISAŁA PANI DO TOMASZA MĘDRZAKA - 1 STASIA, KAROLINY SAWKI - 2 NEL I DO ADAMA FIDUSIEWICZA - 2 SDTASIA? MA PANI, PANI AGNIESZKO ICH AUTOGRAFY? CZY NIE? BO JA MAM AUTOGRAFY MONIKI - 1 NEL, TOMKA - 1 STASIA I ADASIA - 2 STASIA, TYLKO AUTOGRAFU KAROLINKI - 2 NEL NIE MAM, BO MI GO NIE DAŁA I SZUKAM JEJ PODPISU, WIĘC GDY PANI GO ZDOBĘDZIE I DODA DO SWOJEGO BLOGA, TO CHĘTNIE SKOPIUJĘ OD PANI JEJ PODPIS. CZY MOGĘ GO SKOPIOWAĆ? JEŚLI TAK, TO BĘDĘ PANI ZA TO BARDZO WDZIĘCZNA. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

  OdpowiedzUsuń
 7. na razie mam tylko autograf od Pani Moniki :) ale z czasem mam nadzieję uzupełnić kolekcję :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO JAK PANI ZDOBĘDZIE AUTOGRAF KAROLINY SAWKI - 2 NEL, TO NIECH PANI OPUBLIKUJE GO NA SWOIM BLOGU, A JA WTEDY SKOPIUJĘ GO NA SWOJEGO BLOGA, DOBRZE? Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI.

   POZDRAWIAM.

   AGA.

   Usuń
  2. dobrze, ale nie wiem kiedy mi się uda :) pozdrawiam

   Usuń
 8. DZIĘKUJĘ. TO CZEKAM NA AUTOGRAF KAROLINY. POZDRAWIAM.

  OdpowiedzUsuń