poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Lucyna Malec

Witam Was bardzo serdecznie w nowym tygodniu!

Dziś oczywiście nic nie przyszło :( jak to ostatnio ciągle bywa :(
Jednak przedstawiam dziś autograf jaki przyszedł do mnie w zeszłym tygodniu.


Ukończyła PWST w Warszawie w 1989. Debiutowała drobnymi rolami w serialach telewizyjnych W labiryncie i Czterdziestolatek. 20 lat później. W latach 90. grała niewiele, najczęściej w pojedynczych odcinkach sitcomów lub telenowel. W tym czasie dała się zapamiętać z komediowego epizodu nierozgarniętej aktorki w filmie Jacka Bromskiego Dzieci i ryby.
Dużą popularność przyniósł jej udział w telewizyjnym widowisku kabaretowym Komiczny Odcinek Cykliczny (KOC), w którym partnerowała Grzegorzowi Wasowskiemu i Sławomirowi Szczęśniakowi. Jest również członkiem zespołu T-raperzy znad Wisły.
W latach 2004–2008 występowała w popularnym sitcomie Bulionerzy, w którym wcieliła się w postać Nowikowej, zapracowanej matki, żony i gospodyni domowej. W tym samym roku zagrała zupełnie inną rolę – zazdrosnej żony Mariana Włosińskiego – w nagradzanym na międzynarodowych festiwalach Moim Nikiforze Krzysztofa Krauze. To była jej pierwsza duża rola filmowa.W 2006 dołączyła do obsady serialu Na Wspólnej.Jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat. Często użycza swojego głosu w filmach animowanych. Dubbingowała m.in. Betty Ruble w kreskówce Flintstonowie, Krowę w Krowie i Kurczaku i Noddy'ego w Noddym i Kanarka Tweety'ego w Zwariowanych Melodiach.
Wikipedia
Uzupełniłam post związany z Panem Adamem Małyszem
Wypchanym skrzynek życzę :) 

8 komentarzy: