poniedziałek, 31 marca 2014

Dorota Kolak

Nowy tydzień, nowe wyzwania, nowe wysłane listy hehe lecz dziś były pustki.
Jednak mam autografów w zapasie na tyle,że mogę Wam coś pokazać :)
Dziś list i autograf jaki przyszedł do mnie w zeszły czwartek. Autograf jest od znakomitej aktorki jaką jest Pani Dorota Kolak. Na odpowiedź nie czekałam długo około 2,5 tygodnia :)
Ukończyła PWST w Krakowie w 1980. W latach 1980–1982 była aktorką Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, od 1982 związana jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. W 1996 otrzymała odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury oraz Srebrny Krzyż Zasługi z okazji 50-lecia Teatru Wybrzeże. W 2004 otrzymała nagrodę aktorską za tytułową rolę w Matce Witkacego w Teatrze Wybrzeże na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska" oraz wyróżnienie za rolę w przedstawieniu Mąż i żona na VIII Międzynarodowym Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie. Pracuje również jako pedagog. Prowadzi zajęcia z aktorstwa, plastyki ruchu, form i stylów ruchu scenicznego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Grała w stałej obsadzie seriali Radio Romans (1994–1995) i Pensjonat pod Różą (2004–2006). Obecnie występuje w serialu Barwy szczęścia (od 2007) oraz Przepis na życie.
Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 11 października 1996 za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. 22 grudnia 2008 z rąk podsekretarza stanu w MKiDN Tomasza Merty odebrała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2009 zdobyła nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie Jestem Twój na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Dorota Kolak jest żoną Igora Michalskiego i matką aktorki Katarzyny Z. Michalskiej.
Miłego wieczora życzę Wam :) i wypchanych skrzynek

7 komentarzy:

 1. Serdecznie gratuluję!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję, uwielbiam ją! Ja niestety dostałam bez dedykacji...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję i zapraszam do mnie na nową notkę :)
  http://autografy-patrycji.blogspot.com/2014/04/martyna-wojciechowska-wymarzony_2.html

  OdpowiedzUsuń